5. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Tanıtım Videosu
Videoyu oynat
Hamur Tipi: 1. Hamur Sayfa Sayısı: 224 ISBN: 978-605-7719-37-9 Ebat: 22 cm. x 27,5 cm. Baskı Yılı: Temmuz 2020 Kapak: 250 gr. Amerikan Bristol, Tek yüz 4 renk baskı, İsteğe bağlı parlak / mat selefon, Amerikan cilt veya tel dikiş İçerik/Sayfalar: 60 gr. Enzo ya da kuşe 1. hamur kağıda baskı, Çift yüz tek renk baskı

5. Sınıf Türkçe Soru Bankası, Pruva Akademi tarafından meydana getirilen ve öğrencilerin 5. Sınıf Türkçe müfredatında yer alan konuları hızlı, kolay ve sorunsuz bir şekilde öğrenebilmesini amaçlayan bir soru bankasıdır. Kitap içerisinde farklı türde sorular bulunmakta olup bu sayede öğrencilerin her bir konuyu tam anlamıyla öğrenmesi olanaklı hale gelmektedir.

224 sayfadan oluşan kitap, okula yardımcı ve sınav odaklı olacak şekilde hazırlanmıştır. 5. sınıf Türkçe müfredatında yer alan konuların her biri kitapta bulunmakta olup bu konular genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Anlam Bilgisi
  • Yazım Bilgisi
  • Dil Bilgisi
  • Metin Türleri ve Söz Sanatları

Yukarıdaki konular temelinde oluşturulan 5. Sınıf Türkçe Soru Bankası, klasik ve yeni nesil soru türleri ile zenginleştirilmiştir. Kolay, orta ve zor olmak üzere farklı zorluk derecelerine sahip olan soru türlerini genel olarak şu şekilde sıralamak olanaklıdır: Fonksiyonel soru, kazanım odaklı soru, grafik & tablo soruları, öğreten sorular, mantık muhakeme soruları ve yeni nesil sorular.

Her bir konu için yeterli sayıda soru, kitapta yer almakta olup bu sayede öğrenciler konuları sorular üzerinden pekiştirme imkanına sahip olmaktadır. Uzman bir eğitimci kadrosu tarafından titiz bir çalışmanın eseri olarak meydana getirilen 5. Sınıf Türkçe Soru Bankası, öğrencilerin ezberci eğitim modelinden uzaklaşmasını ve konular arasında neden-sonuç ilişkisi kurabilmesini amaçlamaktadır. Pruva Akademi, yayınladığı kitap ile birlikte öğrencilerin hem lise sınavına hem de okul sınavlarına profesyonel bir şekilde hazırlanabilmesini mümkün kılmaktadır.

Canlı kitap için tıklayınız.